Arctic Silver Alumina yapıştırıcı

Premium Ceramic Thermal Adhesive


Seramik parçacıklı termal yapıştırıcı Arctic Alumina, başta bilgisayar bileşenleri olmakla beraber bununla sınırlı kalmamak üzere pek çok alanda ısı iletiminin sağlanacağı kalıcı yapıştırma için kullanılabilen bir üründür.

Arctic Alumina Adhesive, CPU ve CPU heatsink (soğutucu) ya da GPU ile GPU heatsink arasında kullanmak için üretilmemiştir.

Arctic Alumina, sıvı ya da yağ değildir; kurur, yerleşir, yapışır ve her ne yapıştırıldıysa daima yapışık kalma ihtimali çok yüksektir.Yani, iki parça yapıştırıldıktan sonra bir daha ayrılmaz.

arcticsilveraluminaadhesive arcticsilveraluminaadhesive
Arctic Silver Alumina termal yapıştırıcı

Arctic Silver Termal Yapıştırıcı doğrudan UV ışık temasından, güneş ışığından ve floresan ışıktan uzak tutulmalıdır.


Bileşiğin yoğunluğunu azaltmak için (yapıştırıcı özelliğini azaltmak için) az miktarda Arctic Silver Ceramique 2 veya Arctic Silver Alumina termal macun eklenebilir.

Kullanılmayan şırıngalar buzdolabında saklanmalıdır. Tekrar kullanılacağı zaman oda sıcaklığına erişene kadar beklenmelidir.

Yapıştırıcı Özellikleri:

Arctic Silver Alumina seramik parçacıklı yapıştırıcı; yüksek ısıda kalıcı yapıştırma ve aynı zamanda ısı iletimi için, Alüminyum Oksit ile Boron Nitrat katmanlı bileşik oluşturularak üretilmiştir.

Arctic Silver Alumina A ve B olmak üzere 2,5 gramlık iki şırıngadan oluşur. Bu iki şırınga toplam 3cc 'lik kullanım imkanı sağlar.

Arctic Silver Alumina Termal Yapıştırıcı elektriği iletmez, ısıyı iletir. Hatta gerçek bir elektrik yalıtımı sağlar.

Sıcaklık Aralığı:

- 40°C'den >150°C (Kristalleşmeden dolayı sıfır derecenin altında yapışkanlık azalmaktadır.)


Üretim Yeri: ABD

Piyasaya takdim şekli: 2x 2,5gr şırınga. RoHS Compliant


Arctic Silver Thermal Adhesive

Gümüş Parçacıklı Yapıştırıcı


Arctic Silver Thermal Adhesive, ısı iletimi amacıyla kalıcı yapıştırma istenen yerlerde kullanılır. CPU / heatsink ve GPU / heatsink ile kullanılmaz. CPU ve GPU için Arctic Silver 5, Arctic Silver Alumina veya Arctic Silver Ceramique 2 termal macun kullanılmalıdır.

arcticsilverthermaladhesive arcticsilverthermaladhesive
Arctic Silver termal yapıştırıcı

Ürün karakteristiği

%99,8 saf mikronize gümüş. Ağırlığının %62-%65 miktarını gümüş içerik oluşturur.

Sıcaklık Aralığı:

- 40°C'den >150°C (Kristalleşmeden dolayı sıfır derecenin altında yapışkanlık azalmaktadır.)

İhmal edilebilir Elektriksel İletkenlik

Arctic Silver Termal Yapıştırıcı, yüksek elektrik direncine göre üretilmiş olmasına rağmen elektriksel yollardan uzak tutulmalıdır. Kapasitif bir malzeme olmasından dolayı sorun yaratabilir. Kullanılacak yerde başka hiçbir maddenin artığı, kalıntısı (termal macun gibi) olmamalıdır. İşlemci, ram, slotlar ve anakart üzerindeki yollardan uzak tutulmalıdır.

Bu tür bir riskin olduğu yerlerde Asetik Asit içermeyen bir silikon (non-corrosive, aşındırıcı olmayan) ile riskli bölgeler korumaya alınmalıdır.

Bir set Arctic Silver termal yapıştırıcı A ve B olmak üzere her biri 3,5 gramlık iki şırıngadan oluşur. Bu miktar, Arctic Alumina termal yapıştırıcıdan fazla gibi görünse de her iki ürünün kullanım miktarı aynıdır (yaklaşık 3cc). Aradaki fark, Arctic Silver termal yapıştırıcının bileşenlerinin ağırlığından kaynaklanmaktadır.

Saklama

Arctic Silver termal yapıştırıcı, doğrudan güneş ışığından ve uv ışıktan uzak tutulmalıdır. Kullanıldıktan sonra buzdolabı gibi soğuk bir yerde muhafaza edilmelidir. Tekrar kullanılacağı zaman oda sıcaklığına gelene kadar beklenmelidir.


Üretim Yeri: ABD

Piyasaya takdim şekli: 2x 3,5gr şırınga.RoHS Compliant


UYARI Arctic Silver termal yapıştırılar ile iki parça birleştirilip yapıştırıldıktan sonra bir daha ayrılamaz ya da sökülemez. Satın almadan önce zaman ayırıp SDS (Safety Data Sheet) ve uygulama dökümanlarını okuyunuz.

"Destek" sayfasından SDS dökümanlarına, ek bilgilere, uygulama dökümanlarına ve sıkça sorulan soruların cevaplarına ulaşılabilir.