Aşağıda daha önce tarafımıza yöneltilmiş soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Arctic Silver ürünlerinde ayrıca ürün ambalajı yok, hiçbir zaman olmadı. Radishack ya da zaman zaman Amazon'da rastlanılabilen ambalajlı ürünler firmanın isteğine göre özel yapılmaktadır ve ek maliyet anlamına gelmektedir. Böyle bir durumda minimum %15 daha pahalıya satmamız gerekeceğinden ürünler normal, fabrika çıkışı olarak ithal edilmektedir.
Gümüş parçacıklı ürünler, Arctic Silver 5 ve Arctic Silver Thermal Adhesive ürünleri az miktarda elektrik iletebilirler. Bu nedenle web sitede ve dökümanlardaki açıklamalar ile uyarılar mutlaka okunmalıdır.
Herşeyden önce bilinmesi gereken, termal macunun ısı iletimi sağladığıdır. Termal macun tek başına soğutma görevi görmez. Soğutma sistemi ne kadar iyi ise doğru uygulanan termal macun da işlevini o derece iyi yapacaktır.
Ayrıca, doğru yerde, doğru malzeme ile doğru termal macunun kullanılması da performansı olumlu etkileyecektir (Örn. bakır tabanlı soğutucu ile Arctic Silver 5 kullanılması). Unutulmamalı ki; en pahalı termal macun dahi yanlış ürün ile kullanılınca elde edilen değerler çok kötü çıkmaktadır.
Hayır. Arctic Silver ürünleri kullanmadan önce de (şırıngada), uygulanan yüzeyde de zamanla bozulmaz.
Arctic ürünleri ise kullanmadan önce (şırıngada) bozulmaz. Üretici bilgisi , uygulanan yüzeyde dayanıklılığın 8 yıla kadar olduğu yönündedir. Ancak, çeşitli yabancı forumlarda bilgisayar toplama ve hızaşırtma ile uğraşan pek çok kişi yılda bir yenilenmesinin gerekliliği yönünde yorum yapmaktadır.
Termal macun (bazı termal macunlar) bileşiğinde bulunan parçacıklar ve yağlar nedeniyle koyu renklidir (örn. Arctic Silver 5). Ürünün renginin ürünün durumuyla bir ilgisi yoktur.

Ek: Son dönemde pek çok Çin firması termal macun ve yapıştırıcı üretimine başlamış olup, bu firmalar ürünleri gri renkli yapmak için Gümüş değil boyar madde kullanmaktadırlar. Hatta müşterilerine renk seçimi dahi yaptırabilmektedirler. Arctic Silver ürünleri bileşiğin kendi rengidir, boyar madde kullanılmamaktadır.16/08/17.
Daha önce belirtildiği gibi doğru ürünü kullanmak her zaman iyi sonuç verir.
Ürünün sadece termal iletkenlik değerine bakılarak satın alınması yapılacak ilk hatadır. Yurtdışında yapılmış ve sonucu internette bulunan testlerde de görüldüğü gibi iletkenlik değerinin çok yüksek ya da en yüksek olması her zaman en iyi sonucu vermiyor. Bir kişinin sisteminde uyguladığı ve memnun kaldığı ürün sizin sisteminiz farklı ise aynı sonucu vermeyebilir; çoğunlukla vermez de.
Örneğin; Bakır, Nikel tabanlı soğutucular (heatsinks) için Arctic Silver 5, sık sık sökülüp takılan soğutucular ile Alüminyum yüzeyli soğutucular için Arctic Alumina (yapıştırıcı değil), uzun süre sökülmesi planlanmayan soğutucu için Arctic Silver Alumina veya Ceramique 2, sunucular, overclock veya yüksek performanslı sistemler için Arctic Silver 5, ev kullanıcıları için Arctic Silver Alumina, Arctic Silver Ceramique 2, Arctic MX-2, Arctic MX-4 ürünlerinden biri, GPU üzerinde kullanılacaksa Arctic Silver 5 gibi.
Saklama: Tüm Arctic Silver ürünleri ultraviyole ışınlardan korunmalıdır (güneş ışını, floresan ışık gibi). Termal macunlar serin ortamlarda, en kötü ihtimalle oda sıcaklığında depolanmalıdır. Arctic Silver termal yapıştırıcılar ise serin (buzdolabı gibi) ve kuru ortamlarda depolanmalıdır. Kullanılacağı zaman hiçbir müdahalede bulunulmadan oda sıcaklığına düşene kadar beklenmelidir (3-5 dakika sonra şırınganın itilebildiği anlaşılacaktır). Termal macunlar için genellikle ortam havalandırması yeterken termal yapıştıcılar için ise 9-16oC arası ortam ısısında depolama daha uygundur.

Uygulama: Arctic Silver firmasının uygulama kılavuzları tarafımızdan Türkçe'ye çevrilmiştir. Destek sayfasından ek bilgilere, uyarılara ve dökümanlara ulaşılabilir.
Arctic Silver yapıştırıcılar 1:1 oranında karıştırılmadan önce, tüplerdeyken sıcakta donabilir. Sizin de elinizde hiç kullanmadığınız ya da yarım kalmış tüpler olabilir. Eğer bu ürünler normal ortam ısısında beklemişse tüplerden biri veya her ikisi de donmuş olabilir.

Ürünleri kullanılabilir hale getirmek için yapılması gerekenler:
1- Ürünleri buzdolabına koyunuz.
2- Ürünleri buzdolabında 4-5 saat civarı bekletiniz.
3- Bu süre sonunda ürünü buzdolabından çıkarıp ortam sıcaklığına göre 5-10 dakika* kadar bekleyiniz.
4- Daha sonra donmuş tüp kullanılabilir hale gelmiş olacaktır. Ürünleri mümkün olduğunca serin ortamda** 1:1 oranında karıştırıp kullanınız. Yarım kalan tüpleri yine buzdolabında saklayınız.

NoT 1: Unutulmamalı ki; iki tüp 1:1 oranında karıştıldığında yapıştırıcı bileşik meydana gelmektedir ve ortam ne kadar sıcak olursa o kadar kısa sürede donacaktır. 20 derece civarında ortam ısısında karıştırma ve yapıştırma yaklaşık 2 dakika civarında tamamlanmalıdır. Daha düşük sıcaklıklarda donma daha geç olacağından kullanıcının uygulama için daha fazla süresi olacaktır.
NoT 2: Yapıştırma işleminden sonra parçalar bir daha birbirinden ayrılmaz. Bu nedenle yapıştırma işleminden önce uygulama planı ve yüzeylerin temizliği yapılmalıdır.

* 20-25 derecelik ortam ısısında 4-5 dakika beklemek yeterli olacaktır.
** 15-18 derece arası ortam ısısı karışımınızı hazırlayıp kullanmak için yeterli zaman verecektir.
Arctic Silver ürünlerini üreticiden almaktayız ve zaten ürünün sahtesi ya da ikinci kalitesi yok.

İkinci kalite diyebileceğimiz sadece Thermaltake firmasının Arctic Silver firmasına ürettirdiği TG-4 termal macun bulunmaktadır fakat bu ürüne de ikinci kalite denmesi yanlış olacaktır. Ürün Thermaltake firmasının isteğine göre üretildiğinden diğer Arctic Silver ürünlerinin karakteristiğinden daha farklıdır.