Termal macun ve yapıştırıcılarla ilgili soru ve cevaplara "Destek" sayfasından ulaşabilirsiniz.

28/06/15 tarihinden itibaren aynı gün ürün gönderimi mümkün olmayacaktır. İstisnasız tüm siparişler en erken 1 gün sonra olmak üzere 1-5 gün arasında kargo şubesine teslim edilecektir.

Kargonun ulaşması ise normal şartlarda en fazla 3 gündür (mobil teslimat bölgelerinde 7 gün). Bu sürelerin aşılması durumunda müşteriler, kargo takip kodunu kargo şubesine ileterek gönderinin durumunu öğrenmelidirler.

Takibi yapılmayan kargolar tarafımıza geri gönderilip gidiş-dönüş kargo ücreti alındığından bu durumda kargo ücretleri tahsil edildikten sonra kalan tutar iade yapılır veya yeniden gönderilmesi isteniyorsa kargo ücretleri talep edilir. Tarafımızdan kargo ücretleri bilgisi istendikten sonra hesap numaralarından birine ödeme yapılabilir. Ödeme yapıldıktan sonra ürünler yeniden faturalandırılıp, 3 gün içinde yeniden gönderilir.
İhtiyaç duyulan zamandan önce, markaya göre 3 gün-1 ay önce ürünün satın alınması daha uygun olacaktır.
Önce bunları kontrol ediniz:
Ödemesini yaptınız mı? Sipariş verdikten sonra ödemesini de yapmalısınız.
Para transferini doğru IBAN numarasına yaptınız mı?
Fatura, adres ve telefon için vermiş olduğunuz bilgiler tam ve doğru mu?
Eğer yukarıda sıralanan maddelerle ilgili bir sorun yoksa iletişime geçiniz.
Perakende satışlar için cayma hakkı kullanımı kanunda belirtilen çerçevede mümkündür. Kozmetik ürünler ile termal macunlar, termal yapıştırıcılar ve bilgisayar sarf malzemeleri kapsam dışıdır. Toptan satışlarda garanti, markaya ve ürün cinsine göre farklılık göstermektedir.
Kargoda hasar görmüş ürünler ise kargo görevlisine tutanak yazdırılarak iade edilir. Detaylı bilgi için tıklayın
Üretim hatası olan ürünlerde, istisnasız değişim ya da para iadesi yapılır.
Arctic Silver (ve Thermaltake termal macun): ABD.
Shin Etsu: Japonya.
Arctic ve Zalman: Çin.
Faturalı ürün elbette garantilidir. Yine de ürün sınıflarından, ürünlerin doğasından ve ülkemizdeki kanunlardan kaynaklanan durumlar nedeniyle verilen garanti şartlara bağlı, çeşitli ve sınırlıdır.
Numune ürün gönderimimiz yoktur. İthal edilen markalar/ürünler yeni piyasaya girmiş değildir. İthal edilen markalar yıllardır piyasada olan ve kendini ispatlamış markalardır.
Son dönemde oldukça artış gösteren, kapıda ödemeli sipariş verip ürünü almama tarafımıza doğrudan zarar olarak yansımaktadır. Bu nedenle 03/15 tarihinden itibaren ödemeli gönderime son verilmiştir.
Yanlış anlaşılmaların engellenmesi açısından siparişler yazılı olarak verilmelidir. Lütfen e-posta hesabımıza yazınız ya da alışveriş sitemiz olan kozbilshop.com üzerinden satın alınız.
Tüm siparişler kargo şirketleri aracılığı ile gönderilmektedir.
Arctic Silver firmasının "gümüş içerir" yazılan ürünlerinde gerçekten gümüş parçacıkları vardır.
Shin Etsu ürünleri karbon-silikon bileşiklidir, ayrıca; raf ömrülerinin ürüne göre 6 ay-1 yıl olması, ithal edilip stokta bekletilmesini imkansız kılmaktadır (bu nedenle siparişle ithal ediyoruz).
Zalman firmasının termal macunu, ürün özelliklerinde belirtildiği gibi zamanla buharlaşır (ürün özelliklerinde buharlaşma oranı yazmaktadır). Bu da ürünün zamanla yok olması demektir ki; asla istenmeyen ve olmaması gereken bir durumdur.
Arctic firmasının termal macunları karbon içeriklidir. Her ne kadar Arctic firması, ürünlerinin 8 yıl dayanıklılığını koruduğunu ürünlerinin ambalajlarında belirtmiş olsa da bu termal macunların her yıl yenilenmesi tavsiye edilmektedir.

Yurtdışında, gelişmiş ülkelerde imkanlar daha fazla olduğundan, hemen hemen herşey çok daha ucuz olduğundan ve insanların karşısına çok daha az engel çıkarıldığından insanlar yine diğer insanlar için kendi akıllarına takılan konuları araştırıp, test edip ya da ettirip paylaşıyorlar. İşte overclockers.com websitesinde de böyle bir konu paylaşılmış geçmişte. Termal macun ve yapıştırıcıların özellikleri gerçekten üreticinin kullanıcıya söylediği gibi mi?
"Gümüş içerikli" olduğu söylenen termal macunlar test edilmiş ve sonuçlar websitede paylaşılmış (website: http://www.overclockers.com/silver-thermal-pastes-buyers-beware/ .

Buna göre OCZ, CompUSA gibi firmaların ürettiği ve içinde ürünün ağırlığına göre %90 oranından fazla Gümüş içerdiği belirtilen termal macunlardan Arctic Silver hariç diğerlerinde "Gümüş" değil "Alüminyum" parçacıkları olduğu saptanmış. OCZ firması bu durum kesinleştikten sonra ürünleri geri çağırmış ve piyasadan çekmiş.

Özetle, ülkemizde de internet üzerinden satış yapılan birçok websitede gördüğümüz "1gr termal macun gri renk" gibi ürün başlıkları anlamsızdır. Termal macunun rengi gri, koyu gri, beyaz olabilir, bu ürünün doğal rengi olduğu anlamına gelmez. Bileşik, "gümüş içerikli" görünümü kazandırılmak için sonradan renklendirilip gri renge dönüştürülmüş olabilir. Yine benzer durumda, herkes -her satıcı ya da üretici- Zalman firması gibi dürüst davranmayıp, ürünün buharlaşma oranını ürün özelliklerine yazmayabilir. Bu durumda siz de "bu ürünü uyguladım ısı 10 derece düştü" diyerek psikolojik olarak kendi kendinizi kandırırsınız. Zor durumlara düşmemek için ayrıntılı araştırma yapılması her zaman için daha doğru olacaktır.